مواد مصرفی

 خانه / فروش / مواد مصرفی
  مواد شیمیایی

 

  پلی‌آلومینیوم کلراید

 

در سالهای اخیر، پلی آلومینیوم کلراید (Poly Aluminium Chloride) که به اختصار PAC نامیده می شود، به طور گسترده‌ای به عنوان جایگزینی برای دو منعقد کننده قدیمی سولفات آلومینیوم و کلروفریک مورد استفاده قرار گرفته است.

 

  سولفات فرو

 

سولفات آهن 2 یا فرو سولفات (Fe2(SO4)3، FeSO4) ترکیبی است که بسته به pH می‌تواند به صورت کریستالهای آبی یا سبز رنگ تولید گردد. در حالت عادی در ترکیب سولفات آهن هفت مولکول آب وجود دارد و که در صورت خشک شدن شش مولکول آب را از دست داده و تبدیل به پودر سفید رنگ تک آبه (منو هیدرات) می‌شود.

 

  آلوم

 

سولفات آلومینیوم به فرمولAl2(So4)3.(NH4)2So4.24H2O(زاج سفید) محصولی به شکل نباتی، گرانول و یا پودر می‌باشد که محلول آن در آب دارای PH اسیدی است و با استفاده از هیدروکسید آلومینیوم تولید می‌گردد.

 

پلی‌الکترولیت

 

   آنتی اسکالانت

گذشت زمان به دلیل وجود نمکهای محلول در آب ورودی به سیستم RO، محل‌های عبور آب از غشا دچار گرفتگی شده و به اصطلاح scaling به وجود می‌آید. از جمله موادی که روی غشاء رسوب می‌کنند، می‌توان به کربنات کلسیمم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرانسیوم (SrSO₄) اشاره کرد. رسوبات سیلیکا (SiO₂) و فلوراید کلسیم (CaF₂) کمتر متداول هستند اما مشکل ساز می‌باشند. برای جلوگیری از تشکیل این رسوبات بر روی ممبرین به آب ورودی به سیستم RO؛ غلظت مناسبی آنتی اسکالانت تزریق می‌شود. شرکت فنی و مهندسی پالاگر با بهره گیری از متخصصان مجرب، تأمین کننده انواع آنتی اسکالانت با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

  سدیم بی‌کربنات

 

جوش شیرین یا بی‌کربنات سدیم با فرمول NaHCO3یکی از نمک‌های سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است که تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده‌ است. این ترکیب، بی‌ بو و بی‌ طعم است که کمی دارای خاصیت بازی است و به صورت پودر سپید یا بلورین است. از خواص جوش شیرین می‌توان به جاذب رطوبت و بوگیر بودن آن اشاره کرد که در سه گرید داروئی، خوراکی و صنعتی تولید می‌گردد.

 

آهک هیدراته

 

آهک شکفته همان آهک زنده CaO است که در اثر ترکیب شدن با آب تبدیل به آهک شکفته یا آهک مرده و یا آهک آب دیده می‌گردد. نام شیمیایی ترکیب آن کلسیم هیدروکسید است. آهک زنده میل ترکیبی شدیدی با آب دارد. شدت حرارت آزاد شده به قدری است که مقداری از آب مصرفی را تبخیر می‌کند و مقداری از سنگ آهک را که کاملاً پخته نشده باشد تبدیل به آهک زنده می‌نماید.

 

کلسیم کلرید

 

کلریدکلسیم با فرمول شیمیایی CaCl2(کلسیم کلرید، کلسیم دی کلراید) یک ترکیب شیمیایی متشکل از کلسیم و کلر است. این ماده در آب بسیار محلول است. کلرید کلسیم یک ماده بلورین سفید رنگ است. شکل ظاهری آن به صورت دانه دانه ، کلوخه یا پرک می‌باشد.

 

کلسیم هیپوکلریت

 

هیپوکلریت کلسیم به فرمول Ca(OCl)2(پرکلرین) به وسیله واکنش کلر با شیر آهک در مجاورت سدیم هیدروکسید در طی یک فرآیند چند مرحله‌ای، دوغاب پرکلرین تهیه می‌شود که متعاقباً با فیلتراسیون و خشک نمودن، گرانولهای پرکلرین بدست می‌آید. این ماده ضد باکتری (ضد بو)، گند زدا، ضد عفونی کننده، ضد قارچ و معرف سفید کننده می‌باشد. و به علت فرّار بودن کلر آن باید در ظروف در بسته و در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری گردد.

 

کلرید منیزیم

 

   کلرید منیزیم در  کیسه های 25 کیلوگرمی و پک‌های 1 کیلوگرمی تولید می‌شود. این اسید در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی می‌باشد و در انواع کلرید منیزیمچینی موجود می‌باشد. لطفا جهت اطلاع از قیمت کلرید منیزیمبا شرکت فنی و مهندسی پالاگر تماس حاصل فرمایید.

 

اسید نیتریک

 

اسید نیتریک یک اسید قوی و مایعی خورنده است که توسط اکسیداسیون آمونیاک و سپس واکنش احیایی با آب بدست می‌آید. اسید نیتریک خالص و بی رنگ بوده و یک عامل اکسید کننده می‌باشد

 

اسید سیتریک

 

اسید لیمو یا اسید سیتریک یک اسید ملایم معدنی با فرمول ساختاری C6H8O7 می‌باشد. دلیل نام گذاری این ماده، وجود آن در ترکیب لیمو ترش و سایر مرکبات است به طوری که در حدود 8% وزنی این گونه میوه‌جات را تشکیل میدهد
.

 

SMBS
EDTA

رزین